Gerçek Bir Noel Ağacında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Noel ağacının evinize yerleştirileceği alanı inceledene kadar bir Noel ağacı seçmeyin. Bu, bazı hatırlatıcılarla kişisel bir seçim olacak. Seçtiğiniz alan, ısı kaynaklarından ve hava kanallarından mümkün olduğunca uzakta olmalıdır. Seçtiğiniz nokta için Noel ağacı yüksekliğini ve genişliğini hızlı bir şekilde ölçün. Seçilen alan için çok büyük bir tatil ağacıyla başa çıkmak gerçek bir acıdır. Şimdi gidip bir sonraki Noel ağacınız için alışveriş yapalım.

Taze Noel Ağacı Alışveriş İpuçları

  1. Farklı Noel ağacı türlerini araştırın ve durumunuza uyan türleri seçin. Bu kılavuza bakın 10 en sevilen Noel ağaçları, ancak bunlardan sadece birkaçının bölgenizde mevcut olacağını unutmayın.
  2. Noel ağacını evde nereye koyacağınıza dair tanıtım tavsiyemi alın. TV gibi ısı kaynaklarına yakın noktalardan kaçının, şömineler, radyatörler ve hava kanalları. Daha sonra “çok uzun” Noel ağacınızı değiştirmekten kaçınmak için elinizde olan yüksekliği ölçün. Tavan yüksekliğinizden bir ayak daha kısa bir tatil ağacı bulun.
  3. Bir Noel ağacı kesiyorsanız, ağacın ne kadar taze olduğunu bilirsiniz. Ancak önceden kesilmiş bir Noel ağacı satın aldığınızda, ağaç haftalar önce kesilmiş olabilir. Her zaman Noel ağacınızı erken ve en iyi ağaçlar satılmadan önce bulmaya çalışın. Kesilmiş Noel ağacı satın alımınızı geciktirmek yalnızca zararlı unsurlara maruz kalmasını artırır. Utangaç olmayın; perakendeciye Noel ağaçlarının ne kadar süredir kesildiğini sorun. Ağacınızı çevrimiçi satın almaya da bakmak isteyebilirsiniz., sevk edilen ağaçların taze kesilmesi garanti edilir.
  4. En az kahverengi iğneye sahip en yeşil ağacı arayarak taze bir Noel ağacı seçin. Buradaki bir sorun, sevk edilen birçok ağacın nakliye öncesinde renklendirilmiş olması olabilir.. Bunu akılda tutarak, renklendirmenin yaygın bir uygulama olduğunu ve bir ağacın tazeliğini olumsuz etkilemeyeceğini unutmayın.
  5. “Düşme testi”ni gerçekleştirin. Noel ağacını birkaç santim kaldırın ve bırakın. Yeşil iğneler düşmemelidir. Yaparlarsa, aşırı kuruyan bir ağacınız var ve bu bir süredir kesilmiş olabilir. Bazı türler mükemmel iğne tutma özelliğine sahiptir, bu nedenle çeşitli seçerken unutmayın. Ağacın yıllık kulübesinden birkaç iç kahverengi iğne düşecek, bu yüzden bununla ilgilenmeyin.
  6. Hatırlanması gereken en önemli şey, gerçek bir Noel ağacı seçerken tazeliktir. İğneler esnek olmalıdır. Bir diğer önemli kontrol, bir dalı ele geçirmek ve elinizi hafifçe kendinize doğru çekerek dalın parmaklarınızın arasından kaymasına izin vermektir.. Çoğu, hepsi değilse, iğnelerin ağaçta kalması gerekir.
  7. Solmuş veya grimsi mavi-yeşil bir görünüme sahip Noel ağaçlarını arayın ve bunlardan kaçının. Renk eklendiğinde bile solgunluğu ve kurumayı görsel olarak görebilirsiniz. Bir ağacın uzuvlarının olağandışı sertliğini ve kırılganlığını görün ve hissedin, dallar, ve iğneler, hepsi “yaşlı” bir ağacın göstergesi olabilir.
  8. Her zaman Noel ağacının tabanını inceleyin. Ağacın “tutamağının” (ilk sekiz inç popo) nispeten düz olduğundan emin olun. Ağacın bu kısmı, ağacı bir standa sabitlerken son derece önemlidir. “Tutamağa” bağlı uzuvların çıkarılmasının ağaç şekline zarar vermeyeceğinden emin olun.
  9. İçerigirmeden önce her zaman bir Noel ağacını böcekler ve yumurta kütleleri için kontrol edin. Çoğu perakendecinin ağaçlardaki kalıntıları temizleyen “çalkalayıcıları” vardır. Herhangi bir olayda, ölü iğnelerin ve çöplerin ağaçtan sallandığından veya üflendiğinden emin olun.

Bir Cevap Yazın